Bergüzar Korel Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

Bergüzar Korel
Dizi ve sinemaların gözde yıldızı Bergüzar Korel Yeşilçam oyuncusu olan Hülya Darcan ve Tanju Korel’in kızıdır. Güzelliğini ve başarısını anne ve babasından almıştır. Oyunculukta dudak uçuklatan güzelliği ve rolü ile herkesin dilinde yer almakta ve hayran fan kitlesi İnstagram ve Twitterde oldukça fazladır. 27 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünya’ya geldi. Bugünkü yaşı 37 ‘dir. Yaşını hiç göstermeyen yüzü ve fiziği ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Çocukluğu İstanbul’da geçmiştir. İlkokuldan bu yana üstün başarılar gösteren Korel eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirerek tamamlamıştır. Oyunculuğunun sırrı okuduğu tiyatro bölümü ve yeteneğine borçludur. Cildi,fiziği ve beden yapısı,boyu posu kısacası endamı güzelliğini ispatlayacak en güzel  özelliklerindendir. Kendini salmayan,hayatı seven ve cilt bakımına oldukça önem gösteren Korel,sağlıklı yaşam periyotlarına uygun bir şekilde yaşama alışkanlığına sahiptir. Seçici olmasının en güzel tarafı kilo kontrolünü yediklerine ve içtiklerine göre dengeleyerek kilosunu muhafaza etmesidir. Bu nedenle  fiziği diğer ünlülere göre kıskandıracak,özendirecek yapıdadır. Güzelliğini annesinden ciddiyetini ve azmini babasından almıştır.

Bergüzar Korel Güzellik Sırları

Yeşilçam oyuncularından doğan ve sanat dünyasından gelen Bergüzar Korel çocukluğundan bu yana kolejlerde okumuş bir dediği iki edilmemiştir.Çocukluğunda sevgiye doyan şımartılarak büyüyen biri olduğundan mutlu bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirmiştir. Bu nedenle saygılı,sakin ve ciddi bir yapısı vardır. Başarısının sırrı sevgidir. Ailesinden aldığı sevgi ve saygı ile yetiştirilmiştir.İlk denemelerinde Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yer aldı ve dikkatleri üzerine çekti.İlk dizi çekimi ise 1998 yılında başladı. Aldığı dizi teklifi ile Kırık hayatlar dizisinde rol almaya başladı. Kariyeri ve oyunculuğu ile en çok sevilen ünlüler kategorisinde yer aldı.Bergüzar Korel yüz ve cildine  oldukça önem veren makyaj  öncesi ve sonrası süt bakım temizleme ürünlerini kullanmayı ihmal etmeyen biridir. Mutlu evliliği başarılı kariyeri ve dünyalar tatlısı çocuğu ile hayatı dolu dolu yaşayan,yüzünden neşeyi hiç eksik etmeyen Bergüzar Korel yaz aylarında fit fiziğe sahip olmasının sırrını fitness ve yüzmeye borçlu. Her gün düzenli yüzen suyun onun vücudunda en toparlayıcı gençlik iksiri olduğunu söyleyen Korel, Yazın denize girmeden önce kaliteli güneş kremlerini sürmeden yüzmüyor. Böylece güneşin zararlı ışınlarından cildini de bu şekilde korumuş oluyor. Tatillerde bile spor hocasını yanından ayırmayan, sporu hayatında alışkanlık haline getiren bir ünlüdür.

Korel’in Güzellik Sırrı Mutluluk ve Spor !

Fiziğinin mükemmel olmasının sebebi kendini salmaması ve spor alışkanlığını sürdürmesinden kaynaklanmaktadır. Doğumdan önce sonra gebeliğinde aldığı kiloları kolay yöntemlerle diyetisyen Hocasında yardım alarak atmış. Spor ve beslenmesine dikkat ederek her gün sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterirmiş. Besinlerde organik olmasına dikkat eder,suyu düzenli periyotlar ile içme alışkanlık edinirmiş. Sabah uyanır uyanmaz hemen kahvaltı yapmaz önce ısınma hareketleri yapar kendisini spora hazırlar,daha sonra güçlü bir kahvaltı sonrası koşu yapmayı oldukça sever.

bergüzar korel

Güzelliğindeki en büyük sır vazgeçmemek,spor yapmak ve kalorisi yüksek sağlıksız besinlerden uzak durmasıdır.Denizde suyun içinde spor yapmayı oldukça seven Bergüzar Korel , suda sporun zayıflıkta faydasının fazla olduğunu üstelik derinin suda daha dinç kaldığını söylüyor. Bu nedenle su sporları onun en büyük tutkuları arasında yer alıyor.Hayatı seven , giyinmeyi seven kendi ile barışık olması gençlik iksirinden ziyade,mutluluğun yaşlanmanın önüne geçtiğine inanıyor ve hayranlarına mutlu olmalarını temenni ediyor. Yaşlanmanın asıl nedeni  bu şekilde açıklayan Bergüzar Korel,Stres,kaygı,kıskançlık,sağlıksız beslenme,sürekli uyuma, bilinçsiz ilaç kullanma ve aşırı makyaj yapmak, yaşlanmak için yeterli olduğundan,genç ve güzel kalmak için neşeyi tavsiye ediyor. Ünlülerin güzellik sırlarından biri azim ve sabırdır. Az yemek ,yeterli su içmek, gülümsemektir.