Kan Gruplarına Göre Karakter Tespiti Nasıl Yapılır ?

Kan gruplarına göre karakter

İnsanların karakteri her zaman değişkendir. Bazen çok içe kapanık olan bir insan hiç ummadığı zamanlarda öfkesinin eseri olabilir. Sinir,öfke,kızgınlık,aşırı tez canlılık,aşırı pasiflik ve ya donukluk, insan ilişkilerinde zayıf ya da insan ilişkilerinde oldukça mütevazi ve sağduyulu gibi birden fazla çeşit sınıflandırabileceğimiz insan türleri vardır.İnsanların kan hücreleri yaşam koşuluna göre düşer veya artar.  Sağlıklı beslenme ve kan yapıcı gıdaları doğal bir şekilde vücuda aktarma kanın olması gerektiği seviyeye gelmesine yardımcı olur. Kanın az olması ve vücut haznesinde az üretilmesi insan sağlığını bozduğu gibi  düşü kanın vücutta istenilen miktarda depolanması gerekir. Kanın az olması  kan akışının dengesini de olumsuz yönde  etkiler.Kanın az olması hormonlarında bozulmasına ,metabolizmanın yavaş çalışmasına  neden olur. Sağlıklı  düşüncelerin sağlanabilmesi için,kanın vücut haznesinde istenilen seviyeye ulaşması gerekir.

 Kanın Az Olması Nelere Yol Açar ?

Evet belki inanmayacaksınız ama kansızlığın karakteri olumsuz yönde etkilemesi söz konusudur. Birçok insan kan gruplarına göre karakterlerin değişken olduğunu savunur. Bunun doğruluk payı az da olsa vardır. Fakat kan üretiminin vücuda dağılımı ve görevlerinde yaşanan  talihsizlikler hormonların dengesini altüst edebilir. Bu nedenle sinirler hasara uğrayarak sağlıklı düşünme olasılığını da en aza düşürür. Kanı üretimi çok az ise kişi bitkin,cansız soğuk olur. Bu onun istemi dışında gerçekleşen görselliği’dir. Kendi aktivitelerini yaparken zorlanma,kendini güçsüz ve yetersiz hissetme ve üzerinde var olan kronik yorgunluk  cansızlık kan üretiminde yaşanan azalmalar ile ilgilidir. Her insanın kırmızı kan ve beyaz kan hücreleri bulunur. Kırmızı kan hücrelerinin vücut içindeki görevi, vücut içinde oksijen ve karbondioksiti taşıma özelliğine sahiptir. Hemoglobin ve demir  oluşturan kırmızı kan hücrelerinde düşmeler hayati risk taşır. Karakterin kan hücrelerine bağlamak ya da kan gruplarına göre nitelendirmek bilimsel olarak doğru bir sistem değildir.


Kan gruplarının karakter tespiti bilimsel olarak açıklanmamıştır. Fakat günümüz insanları bunun kana gruplarına bağlı bir karakter olduğunu düşünerek kişinin karakterini kan grubuna bağlar. Oysa ki unuttukları bir şey var kan grupları belirlidir ve genelde aynıdır. A+ Pozitif kan grubuna sahip olan iki eş değerde insanın karakteri aynı değildir. Bir tez canlı iken diğer pasif olabilir. Bunun kişilik ve gen ile ilgisi vardır. Kişiler ancak kendi kan bağlarının özelliklerini taşıyabilirler. Bu genetik bir özelliktir. Anne ve babadan aldıkları kan ve özellikleri çocuğun taşıma olasılığı yüksektir. Karakter kişinin  ruh haline göre ve yaşam metoduna göre geliştiği döngüdür. Değişkenliği,düzelme payı ya da kalıcılık payı genetik faktörler ile ilişkilendirilir.

Beyaz kan hücrelerinin vücut içindeki görevi ise, vücudun bağışıklığını güçlendirmek ile alakalıdır. Kan hücreleri sağlıklı bir yaşam için çeşitli görevlere atanırlar. Kan grupları ise kan akışındaki pıhtılaşmaları dengeler,düzenler. Gruplar kanın pıhtılaşmasına göre göreve atanırlar. Aslında bilimsel çalışmalar göre kan grupları herkeste aynıdır. Bunu gruplara ayrılma sebebi ise kan nakil sırasında olumsuz sonuçların  meydana gelmesi ve bağışıklık sisteminde antikorların bulunmasıdır. Acil kan bağışında kan verici kişinin kan tipinin alıcı ile uyumlu olması gerekir. Bu nedenle tıp biliminde kan gruplarına göre uyumlu kan kişinin hayatını kurtarabilecektir. Ayrıca kan uyuşmazlıklarında meydana gelen engelli çocuk  riski bu şekilde evlilik öncesi sağlanarak durdurulacaktır.

Kan gruplarının karakter ile ilgisi oldukça azdır. Bu gruplarda amaca uyumluluk ve genetik yatkınlıklardır. Buna göre kişi kan verebilir ya ada sağlıklı çocuk doğurabilir. Karakter ruh haline göre değişir. O an sinirli veya öfkeli iseniz hiç ummadığınız bir kişilik sergileyebilirsiniz. Hormonlardaki dengesizlik ve sinir hücrelerinde çökmeler karakterinizin rengini değiştirebilir. İyi niyet ve vicdanın karakter ile ilgisi yoktur bu doğuştan gelen ve genetik özellikleri alan kişilerin taşıdığı güzel ahlaktır. Güzel yetişme,saygı ve özgüven ile gerçekleşir.

 

 

Sevgili Bilgistili okuyucularımıza ;

Öncelikle hoş geldiniz. Sitemizde geçen her yazı,görsel metin sitemize aittir. Yazılarımız özgün ve akıcı bir dille anlatılmıştır. Burada verilen emeğe saygı duyulmasını,yazılarımızı sonun kadar bitirerek okumanızı temenni ediyoruz. Yakın çevrenizdekilere,sosyal medya hesaplarında sitemizden bahsederseniz mutlu oluruz. Dileriz hep kalıcılığınızı sürdürürsünüz.