Su zehirlenmesi nedir ?

su zehirlenmesi

Sağlıklı bir yaşamın ana kaynağı olan suyun doğru bir şekilde tüketimi oldukça önemlidir. Besinleri fazla tükettiğinizde karın şişkinliği başlıyor ve bir zaman sonra ağrı ile bulantı eşlik ederek kusma sendromuna yol açıyorsa bu suyun fazla tüketimi içinde geçerlidir. Suyun çok fazla alınması da kişiyi rahatsız eder. Her ne kadar bol bol su içmenin sağlıklı olduğu düşünülse de suyun gerçek miktarını aştığınızda bu  sizi rahatsız edecek vücutta ödemlere yol açacaktır. Çok sık görülen ödem modelleri arasında yüz ve bacak şişmesi,el parmaklarında şişme iç organlardan akciğerlerde ödem oluşabilir. Bu ödemler tehlikeli olabilir. Suyun doğru zamanda ve vücuda uygun koşullarda tüketilmesi oldukça önemlidir. Peki doğru bir şekilde su nasıl tüketilir? suyun fazlası insanı zehirler mi hep birlikte doğru bir şekilde aydınlanalım ,öğrenelim…

Su diyeti yapan insanların çoğu bunu zayıflamak uğruna sergilerler. Kimi çok güzel bir cilde sahip olmak için uygular,kimi ise kolay yoldan su yöntemi ile zayıflamayı arzular. Suyun iyi bir yağ yakıcı,gençleştirici etkisi oldukça büyüktür. Üstelik cilde verdiği fayda da çoktur. Ancak bunun sınırını aşan kişi de bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkar. Suyun sürekli içilmesi organlarında yorulmasına yol açar. Organlar sürekli çalışmaz arada zamanlı dinlenme yapar. Fakat suyun fazlalığını atmaya çalıştığında istem dışı bir çabanın içine girer bu da kişinin ruh halini,bedenini hata zihnini yorar. Vücut fazlasını kabul etmeyince de bunu kusma yolu ile gerçekleştirir ve zehirlenme olgusu başlar. Suyun kontrollü bir şekilde tüketilmesi günde 11 bardak içilmesi tavsiye edilir. Bunların arasında da saat farkı olmalıdır. Bir kerede vücuda yüklenmek kesinlikle doğru bir davranış değildir.

Suyun ne azı ne de fazla iyi değildir. Suyu vücut haznesinde dengelemek oldukça önemlidir. Su zehirlenmesi başladığı vakit kişide bu tür belirtiler ortaya çıkar : Bunların başında zihin karışıklığı gelir. Konuşma ve dikkat kaybı gelişir. Yorgun ve aşırı ağırlık koyu bir şekilde hissedilir. Baş ağrıları gün içinde şiddetini arttırır. Sürekli kusma olgusu gelişir.Kalp sağlığında bozulmalar meydana gelir. Kalbin aniden hızlı atması,çarpıntı ,ritm bozukluğu gerçekleşir. Beyinde ödem oluşarak ciddi felç veya ölümler gerçekleşebilir. Sürekli uyuma isteği,huzursuzluk sendromu,ani ve dengesiz tavırlar, ruh halinde çökmeler,sürekli idrar yapma isteği artar. Midenin ağrıması ve kusma ile başlayan su zehirlenmesi riskli olabilir. İlk acil müdahale yapılmalı,k,işi hastaneye sevk edilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın