Özge Özpirinçci Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

Başarılı oyuncu kimliği ile TV Sinema ve dizlerde çok fazla teklifler alan Özge Özpirinçci İstanbul’da dünya’ya gelmiştir. 1986 doğmlu’dur. Nisan ayının hiç unutulmaz 1. gününde yani dünya şaka gününde 1 Nisan‘da doğmuştur. Bu unutulmaz tarih ,onun için de dez avantajdır. Lise Eğitimini üstün başarısı nedeni ile Yurt dışında Amerika Birleşik Devletleri’nde okudu. Sabancı Üniversite mezunudur. Bitirdiği bölüm ise yönetim bilimleridir.

Çeşitli dizi ve sinemalarda üstün başarı sağlayan Özge Özpirinçci‘nin cilt ve beden güzelliği de hayranlarında inanılmaz yankılar uyandırmaktadır. Sade ve doğal görünüşü ve masum ifadesi ile çok beğenilen yüz hatlarına sahiptir.Peki bu kadar doğal aynı zamanda fit bir fiziğe sahip olmasının temel sırrı nedir? Bunun için Özge Özpirinçci hakkında detaylı bilgileri topladık. İşte güzelliğin ve doğallığının sırları…

 

Özge Özpirinçci Güzellik Sırları

Deniz ve yüzmek onun en sık yaptığı doğal rutinlerinden biri. Yüzmeyi ve güneşlenmeyi çok seven oyuncu güzelliğini korumak için suyun içinde zaman geçirmeyi seviyor. Su cildini daha diri ve canlı yapıyor. Güneşlenmeyi hatta kumda üzerine kum serpmeyi çok seviyor. Fakat eskisi gibi güneşte rahat güneşlenemediğini hatta bu onda korku yarattığını söyleyen Özge Özpirinçci güneş artık beni korkutuyor çünkü eskisine göre güneşin cildi ne kadar bitirdiğini,zararlı ışınlarının deriye ne kadar zarar verdiğinin bilincine vardığından beri yüzme sonrası  bakımını ihmal etmiyor. Güneşlenmelerinde özel güneş kremlerini cildine sürmeyi unutmuyor. Ayrıca güneşin göz sağlığına da oldukça zararı olduğundan gözlük kullanmayı tercih ediyor.

Dışarı yaşantısından sonra makyaj sonrası eve geldiğinde hiç üşenmeden makyajını temizlemek oluyor. Makyajın ciltte uzun süreli durması hem makyajın bayatlamasına hem de cildi tahriş etmesine yol açıyor. İlk iş olarak cildini temizlemek oluyor. Bunun için suyu soğuk kullanmayı tercih ediyor. Suyun soğuk olması cildin daha diri olmasını sağlıyor. Sıcağa karşı cilt mayıştığından cildin sıcak su ile yıkanması canlı hücrelerinde ölmesine neden oluyor. Bunun dışında çok fazla bir çaba içine girdiğini söylemiyor. Yediklerine ,içtiklerine dikkat ediyor. Her gün yürüyüş,spor,yoga,yüzme gibi etkinliklere katılıyor. Dans etmeyi çok seviyor. Özellikle gülmek ,neşelenmek güzelliğinin ilk sırlarından biri. Mutluluğun cildi beslediğine inanıyor. Cildine değişik kürler denemeyi sevmiyor. Daha çok meyve ve su odaklı besleniyor. Onlardaki zengin vitaminler ile cildi hem parlak hem de doğal bir görünüme sahip oluyor. Güzelliğinin sırrı,neşe,sağlıklı beslenmek ve spora bağlıyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın