Taylor Swith Kimdir ?

Taylor Swith

Taylor Swith,13 Aralık 1989 yılında Amerika’da dünya’ya gözlerini açtı. Bugün ki yaşı 30’dur. Amerika’nın gözde semti olan Wyomissing, Pensilvanya‘da doğdu ve çocukluğunu 14 yaşına kadar orada geçirdi.14 yaşından sonra ailesinin aldığı bir karar ile Nashville, Tennessee‘ye taşındı Orada onu çok büyük bir kariyer bekliyordu. Oraya taşınmalarından yakın bir süre sonra country müzikteki ilk kariyerine başladı. Bu kariyerde üstünlük sağladı ve yüksek performansı ile çeşitli setler ve kitap yazarları ile anlaştı. İlk anlaşma sağladığı şirket , Big Machine Records oldu. Hemen ardından Sony/ATV Music publishing house çalışma kararı aldı.Besteleri çok ilgi çektiğinden söz yazarı oldu.

Kariyeri hızla artarken 2006 senesinde ise ilk albümünü bütün dünya’ya yaydı.2000 yıllarının en çok tutan albümlerinden biri olan Billboard, Ortalama 200 albüm içerisinde ilk 5 sırada yerini aldı. Bu albüm ile dünyayı adeta salladı. Daha sonra bu albümünün 3. single çalışmalarına başladı Bu çalışmanın adı ”Our Song” idi. Bu başarılı albüm üzerinde çok fazla ilgi alan ve beğeni toplayan Taylor Swith ABD Hot Country Songs listesinde bu şarkısı ile 1 numara oldu . Artık ABD Hot Country Songs listesinde birinci sırada yer alıyordu. Üstelik bu şarkının söz yazarı ise kendisi idi. Bunun içinde ayrı bir ilgi topladı.

Genç şarkıcı zirvelerde tırmanmaya devam ediyor muhteşem albümleri ve sesi ile insanların kalbinde derin izler bırakıyordu. 2008 yılında ise En iyi sanatçı kategorisinde yer aldı. Grammy Ödülleri‘ ile düzenlenen bu yarışmanın yine en popüler gözdesi olmayı başardı. Sürekli üzerinde ısrarla durduğu albümlerden biri olan 2. Albümünde ise “Love Story” ve “You Belong with Me” parçalarda en üst zirvelerde listelerde yerini aldı. Artık ne yapsa birinci olmayı başarıyor ve sevenlerinin sayısını milyonlara çıkartmayı sesi ile arttırıyordu.2009 senesinde ise Fearless albümünde müthiş satışlar yaptı. Yılın albümü ödülünü ise yine 2010 yılında Grammy Ödülü‘nü kazanarak sesini duyurdu. Bu ödülü kazanan en genç sanatçılardan biri olmayı hak kazandı. Daha sonra kariyeri hızla artış gösterirken Fearless, Amerikan Müzik Ödüllerine laik görüldü hemen ardından ACM ve CMA’de ödül sahibi oldu..

Taylor Swith üçüncü albümü ise Speak Now’ı çıkardı. Bu albümün single çalışması olan “Mean” iki Grammy kazanarak dördüncü albümü üzerinde yoğunlaştı. Dördüncü albümünün adı ”Red” idi. Bu albümü ise 2012 yılında çıkarttı.Özellikle Taylor bu albümlerde “We Are Never Ever Getting Back Together” ve “I Knew You Were Trouble” dünya çapında büyük yankı uyandırdı.

2014 yılında ise beşinci albümüne çalıştı pop müzikte evrimleşmeye devam ediyordu. Ani bir gelişim ve kariyer yaşantısı hayatında çok şeyi değiştirdi. Ortalama albümlerinde 40 milyona aşkın satış sağladı. Bu albümde sanal indirme 135 milyonu geçti.Daha sonra çeşitli dizlerde ,programlarda yer aldı. En iyi söz yazarlarında biri olarak kariyer hayatına devam etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*