Fortnite Nasıl Bir Oyundur ?

Epic Games ve People Can Fly geliştirilen ve çok fazla oynayıcı kitlesine sahip olan Fortnite online sanal bir oyundur. Burada amaç, hayatta kalma savaşıdır. Oyunda güçlü karakterler bulunmaktadır. Toplamda 3 oyun modülüne sahiptir.

Bunlar; Save the World, Fortnite Battle Royale ve Kreatif’tir. Dünya çapında zirve yapan ve popülerliğini en üst sıralara taşıyan Fortnite Battle Royale 128 milyon civarında oyuncu sayısına ulaşmıştır. Batle Royale oyunu olarak bilinen Fortnite aslında bu oyunda dalına sahip değildir. Bu oyun biraz Minecraft’ı andırır. 2017 yılında PC, PS4 ve Xbox One satışları başlatılmış bu satışlarda rekor kıran bir kitle elde edilmiştir. Heyecan verici aksiyon,hayatta kalma savaşma oyunu olan bu oyun, aynı zamanda bağımlılık yapmaktadır.

Bu oyunda 4 kişiden takım kurulmakta fakat görevlerde sınırsız ilerlemektedir. Aşama aşama görevleri tamamlayan bir başka göreve atanır. Left 4 Dead ile Minecraft karışımına benzeyen bu oyun her geçen gün hızla büyümeye gelişmeye devam ediyor. Tek başına oynanabilen bu oyun aslında 4 kişilik takımda daha fazla görevlere sahip olur. Macera,aksiyon tadı takım ile birlikte sağlandığında daha fazladır.Bu oyunda zombiler ,değişik yaratıklar gerçeğe yakın silahlar kurşunlar bulunmaktadır.

  • Bu oyunda hayatta kalabilmek için zombilerden kurtulma savaşı vardır. Bu oyun daha çok 15+ büyük çocuklara uygundur.  Daha küçük yaşlardaki çocuklara tavsiye edilmez. Online oynanılan hatta para ile satın alınan çok aksiyonlu bir oyundur. Satışları Dünya çapında artmaya devam etmektedir. oyunda fazla şiddet ve korku uyandırdığından küçük çocukların bu tür oyunlara alışması psikolojileri bakımından riskli olabilir. Oyunlara fazla kapılma ve gerçek olmayan bir hayata kapılma fazladır.

Sevgili Bilgistili okuyucularımıza ;

Öncelikle hoş geldiniz. Sitemizde geçen her yazı,görsel metin sitemize aittir. Yazılarımız özgün ve akıcı bir dille anlatılmıştır. Burada verilen emeğe saygı duyulmasını,yazılarımızı sonun kadar bitirerek okumanızı temenni ediyoruz. Yakın çevrenizdekilere,sosyal medya hesaplarında sitemizden bahsederseniz mutlu oluruz. Dileriz hep kalıcılığınızı sürdürürsünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın