Emmy Awards Nedir ?

Emmy Awards Nedir ?

Emmy Awards tekevizyondaki en iyiler anlamına gelmektedir. Kuruluşu 1949 yılıdır. ABD ödülleri olarak bilinir. Resmi sitesi , ATAS Official Emmy websitedir. Amerikan yapımlarınada televizyondaki en iyilere verilen ödüllere Emmy ödülleri denir. Bu film ve tiyatro müzik TV’lerde sıklıkla yayınlanan en çok izlenme rekoruna sahip olan reytingi en fazla sağlana film ve tiyatrolara , müzik dalına verilen ödülün adıdır.Filmlerde Akademi ödüllerini sunar. Tiyatroda ise Tony ödüllerini verir. Müzik sektöründeki en iyiler için ise Grammy ödülleri verilir. Bu ödüllerini tümüne Amerika Televizyon yapımlarında Emmy Awards ödülleri denir.

Television Arts and Sciences gibi gündüz program haber,spor belgesel dalında en iyilere Ulusal Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafımdan ödüller takdim edilir. International Academy of Television Arts and Sciences Birleşik devletler dışında üretilmiş, yapılmış programlara özel, Ulusal Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından hak edenlere ödüller takdim edilir.Primetime Emmy Ödülleri , Emmy Ödülleri arasında en yaratıcı ödüllere sahip isimdir. Bu 2 şekilde sınıflandırılır. Gündüz Programı Emmy Ödülleri ve Yaratıcı Sanatsal Emmy Ödülleri‘dir.

25 Ocak 1949 yılında verilen İlk Emmy ödülü Hollywood Athletic Club isimli programa teslim edilmiştir.ATAS organizasyonu 1950 senesinde Tüm Ülke geneli üzerinde yaptığı yayınları sayesinde bir olay oldu ve çok konuşuldu.Bu hizmetler doğu kıyısına kadar uzandı. Shirley Dinsdale ilk Emmy ödülüne hak kazanan kişidir.1950 yılında NATAS ABD’de yer alan en küçük bölgelerine erişerek yerel program sektörü ile ilgili düzenlemeler ve şovlar yaptı. Los Angeles bölgesinde hala bu tarz törenlere uygulanmaya devam etmektedir.Gündüz kuşağına özel yayınlar ilk kez 1974 yılında Daytime Emmy Ödülleri ayrı bir şekilde verilmeye başlandı. Emmy Ödülleri ABD bölgelerine tümüne ulaşarak ödül törenleri program ve sunumlara göre düzenlenmeyi sürdürdü.

Sevgili Bilgistili okuyucularımıza ;

Öncelikle hoş geldiniz. Sitemizde geçen her yazı,görsel metin sitemize aittir. Yazılarımız özgün ve akıcı bir dille anlatılmıştır. Burada verilen emeğe saygı duyulmasını,yazılarımızı sonun kadar bitirerek okumanızı temenni ediyoruz. Yakın çevrenizdekilere,sosyal medya hesaplarında sitemizden bahsederseniz mutlu oluruz. Dileriz hep kalıcılığınızı sürdürürsünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın