Basen Eritmeyi Kolaylaştıran Hareketler

BASEN ERİTME

Vücudunuzun kusursuz bir kimlik kazanmasını istiyorsanız çabalamanız gerekir. Hiç bir güzellik sadece düşünerek sağlanmaz. Bunu harekete geçirmek gerekir. Vücudun istenmeyen yağlardan arınmasını kolaylaştırmak için evde uygulayacağınız basit yöntemler ile sarkmayan bir cilde,güçlü kas ve kemiklere ,şekilli göğüs ve kalçalara sahip olursunuz. Bunun için hareketlilik aşamalarında egzersiz sağlarken doğru teknikleri kullanmanız tavsiye edilir.

Vücudun bütün kaslarını eşit şekilde çalıştıran mekik çekmenin faydası oldukça büyüktür. Her sabah kahvaltıdan sonra en az 20 mekik çekme bütün vücut kaslarını dengeli bir şekilde çalıştıracak ve güçlendirecektir.Özellikle basen bölgelerinde şekilsiz duran kısımlar kaybolacak ,vücut daha dinamik ve esnek görünecektir. Doğru mekik çekme yöntemini sağlayarak kusursuz ,fit bir görselliği temsil edebilirsiniz. Bu hareketleri bir iki gün yaptıktan sonra 3. gün bırakır üşenirsenirseniz hiç bir faydasını görmeyeceksiniz. Vücudu buna yavaş yavaş alıştırmalı ve az da olsa her gün bu hareketler düzenli zaman periyotlarında tekrar edilmelidir. Basenler yağ birikimi ile oluşur. Vücudun depolandığı fazla yağ birikiminde kurtulmak için o yağların muhakkak yakılması gerekir. Yakılmadığı sürece basen daha geniş,şekilsiz bir hale gelecek sizi fazlası ile rahatsız etmeye devam edecektir.

Squat Nasıl Yapılır ? Basen Eritir mi ?

Ünlülerin en çok kullandığı spor egzersizliği olarak tabir edilen squat yöntemi ile dik kalçalara ve dik göğüslere sahip olabilirsiniz. Vücudu baştan aşağı şekillendiren dehasal yöntem squat çok etkili bir egzersiz yöntemidir. Yapımı oldukça basittir. Evde, iş yerinde okulda her yerde rahatlıkla yapabileceğiniz bu egzersiz üstelik fazla zamanınızı almıyor ve bütün vücut sisteminin dengeli bir şekilde hareket etmesine katkıda bulunuyor. Squta yapmak için ilk yöntem ; Dümdüz durun ve iki kolunuzu dümdüz uzatın. Daha sonra öne uzatılan kollar hiç bozulmadan iki dizinizi yarım aşağıya doğru kırarak eğilip kalkın. Bu hareketi yaparken kollarda aşağıya doğru ve öne doğru uzatılmış şekli almalıdır. Hareket sağlanırken diz ve kollar eşit şekilde eğilip kalkmalı kollar sağa sola asla oynatılmamalıdır.

Dizler aşağıya gelecek şekilde bükülmelidir. kalça dışa doğru çıkı olsun. Özellikle bel kısmı düz,kalça arkaya çıkık kollar en doğru dümdüz uzatılmış şekli alsın ve eğilme kalkma işlemi dizler bükülerek sağlansın.İlk zamanlarda kolların dümdüz ,kalçanın arkaya çıkı durması ve dizler aşağı doğru ezilirken kollar sağa sola asla oynatılmamalıdır. Bu hareket zor olsa da yavaş yavaş yapa yapa rayna oturacak ve hareket size bir kaç gün sonra oldukça kolay gelmeye başlayacaktır. Bu 8 sayıda ilk hamle 10 ‘na kadar değerlendirilmiştir. Vücut esneklik kazandıkça sayıyı kendi kafanıza göre çoğaltabilirsiniz. Çok fazla aniden vücuda yüklenmek sağlığınıza zarar verir. Vücut alıştırılmalı ve hızlanmalar vücudun kıvama geldiği zamana göre uyarlanmalıdır.

2. squat hareketi düz zemine uzanıp tek bacağı kaldırıp indirmektir. Tek ayağı ilk 10 sayıya gelinceye kadar dik bir şekilde eğmeden kaldırın indirin. Bunun için yan pozisyonu tercih etmeniz basen eritmenize katkıda bulunacaktır. Daha sonra diğer squat yöntemi dümdüz yatıp iki bacağı birleştirerek yukarı doğru kaldırmaktır. Bel kısmı dik olmalı ve ayaklar bacakta eşit düz şekilde kaldırılmalıdır. Bunu sayısını kendiniz belirleyebilirsiniz. Diğer kol ve bacak çalışmalarda da etkili sonuçları alacaksınız. Bütün el kol ve kas çalışmaları squat egzersizine girmektedir.

Diğer hareketler,yukarı bacak tekme sağ 10 sol 10 olacak şekilde ,şınav, mekik çekme ve sağa sola iki kolunuzu belinize götürerek dönme sağlama bunu her gün düzenli 20 kere yaparsanız basen ve bel kısmınızı şekillenecektir. Squat yöntemi ile basen eritmek oldukça kolaydır. Üstelik dik bir kalçaya,ince bele,dik göğüslere sahip olursunuz. Vücudunuz oldukça fit ve şekilli olur. Üstelik bacaklarda ve kollarda istenmeyen sarkmalardan da bu şekilde kurutulmuş olursunuz.

Basen Eritmeye Yardımcı Besinler Nelerdir ?

Sağlıksız beslenen her bireyde istenmeyen basenler ve kiloların oluşması söz konusu olabilir. Bunlardan doğru bir şekilde arınmak için öncelikle ne yediğimize ve ne içtiğimize dikkat etmek gerekir. Basen eriten besinleri sizler ile paylaşmak istiyoruz. En çok yağ yakan besinler şunlardır: Greyfurt, yoğurt, haşlanmış yumurta,acı biber, tavuk göğsü,su, limon,elma,kivi,kepek ekmeği ,maydanoz, brokoli, turp,havuçsuyu, bu saydıklarımız sağlıklı yağ yakan gıdalardır ve basen eritmede etkisi oldukça büyüktür. Kızartmalardan,yağlı yiyeceklerden ,asitli ve alkollü gıdalardan ve en önemlisi sağlıksız besin içeren fastfood ürünlerinden kesinlikle uzak durmalısınız.Sağlıklı günleriniz bol olsun.

Sevgili Bilgistili okuyucularımıza ;

Öncelikle hoş geldiniz. Sitemizde geçen her yazı,görsel metin sitemize aittir. Yazılarımız özgün ve akıcı bir dille anlatılmıştır. Burada verilen emeğe saygı duyulmasını,yazılarımızı sonun kadar bitirerek okumanızı temenni ediyoruz. Yakın çevrenizdekilere,sosyal medya hesaplarında sitemizden bahsederseniz mutlu oluruz. Dileriz hep kalıcılığınızı sürdürürsünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın