Kaşları Gürleştirmenin Sırları

Kaşlar insanların yüzünü ortaya çıkartan en güzel özelliklerinden biridir.Genel olarak erkeklerin kaşları sık ve gürdür. Fakat bayanların kaş yapısı erkeklerin ki kadar gür bir yapıya sahip değildir. İnce ve seyrek kaş yüzü cansız gösterir.Peki, kalın ve gür kaşların sırrı nedir? Hep birlikte öğrenelim.  

insan cildini güzelleştiren besleyen bazı bitkisel yağlar kaşların gürleşmesinde rol oynar. Bu önemli yağlar yılan yağı,argan yağı ve zeytin yağıdır. Saçı ve cildi besleyen bu bitkisel yağlar kaşa sürüldüğünde kaş bu yağların enzimlerinden ve vitaminlerinden yararlanmış olur. Her gün sabah 3 dakika masaj yöntemi ile kaşlara bu yağlardan biri uygulanırsa, kaşlar inanılmaz güçlenir ve beslenir. Bu yağların saç üzerindeki etkileri de oldukça büyüktür.

Kaşları yüzde alımlı daha gösterişli ve gür görünmesini sağlayan yağlar dışında günlük hayatımızda kullandığımız cilt bakım kremlerinin de  etkin payı olduğu söylenir. Bu zara içermeyen ve kaşı dökmeyen aksine beleyen vazelindir. Pembe,beyaz ve şeffaf renkleri barındıran ,güzel kokan vazelin çatlamış cildi onarmak için kullanılır. Fakat vazelinin içeriğinde bulunan bazı maddeler,ham petrol, mineral yağlar ve bal mumudur. Bu maddeler besleyici özelliğine sahiptir.Çok yoğun bir şekilde E vitamini ve güçlü enzimler içerdiğinden kaşın gürleşmesine olanak tanır.

Gönül rahatlığı ile kullanacağınız vazelin düzenli bir şekilde masaj yöntemi ile uygulandığında kaşları inanılmaz uzatacak hatta gür ve alımlı bir görsellik kazanmasına olanak tanıyacaktır. Bitkisel yağlar haricinde kaş gürleştirmek için vazelini tercih edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileği ile.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*