Mat Saçı 2 Dakikada Canlandıran Maskeler

MAT SAÇI CANLANDIRMA

Saçın cansız ve mat görünmesi duruş kalitesini de bozmaya yeter. İnsan her hücresi ile pozitif ışıklar saçmayı yeğler. Negatif durumlardan arınmak ve dışarı yaşantısında daha enerjik olabilmek için kişinin  kendine özgüvenini daha yüksek tutması gerekir. Bu da ancak doğru  giyim ve bakımdan gelir. Saç bakımı giyimi kombinleyen en önemli etkendir. Saçın mat ve cansız olması kalitesini de sönük göstermeye neden olduğundan kişi kendini mutsuz hisseder. Bu duygu kırıklığından arınması için kendini iyi hissedecek güzelliklere sahip olması gerekir. İşte bunlardan biri saç bakımıdır.

Saç kişinin hayatında en önemli faktördür.Özellikle bayanların tutkusudur. Saçını uzun ve sağlıklı bir şekilde kullanmak isteyen bayanların yapması gereken en önemli davranış saçın kimyasını bozacak şampuan ve kimyasal içerikli zararlı saç boyalarının kullanmamaları gerekir. Boya ile yıpranan saçı uzun süre cansız görmek mümkündür. Genelde az boyanmış ve doğal kullanılmış saçlar canlıdır. Fakat belli bir yaş sonrası çıkan beyazları kapatmak maksadıyla sık saçlarını boyayan kişiler boya alışkanlığından bir türlü vazgeçmemektedirler. Peki, mat saçı 2 dakikada canlandıran maskeler nelerdir ? Hep birlikte doğru bir şeklide aydınlanalım…

Mat Saçı Canlandıran Bakım Tüyoları

Saçımızı cansız gördüğümüzde ilk aklımıza gelen saç kestirmek olur ve saç uzun zaman eski uzunluğuna kavuşamadığından bu dönemi biraz sıkıntılı yaşarız. Saç kestirmek aslında çözüm değil. Saçlar kesilince gerçekten inanılmaz canlanıyor ve saç kökleri daha sağlıklı besleniyor. Burada mühim olan, kaybedilen zaman ve uzun zaman kısa saç modelini kullanmaya maruz kalmaktır. Eğer uzun saçlarınızdan vazgeçmek istemiyor ve çözümü kesmekte aramakta bulmak istemiyorsanız, yapmanız gereken, saç tipinize uygun kürleri deneyerek canlandırma ve gürleştirme yöntemini denemektir. Bu şekilde saçınızı kesmek zorunda kalmayacak saçınızın uzun bir şekilde  daha dolgun dökülmeyen hatta daha parlak ve canlı olmasına katkıda bulunacaksınız. Bunun için yapmanız gerekenler mat saçınıza ne iyi gelir sorusunu çözüme kavuşturmak ve saç yapınızın durumuna uygun kürlere öncelik vererek saçın doğal görünümlü ve canlı olmasını sağlamaktır.

Cansız saçlarla savaşmak için ilk adım, saç modelinize ve tipinize uygun güzelliği yakalamaktır. Örneğin, çok kıvırcık saçlara şekil vermek zordur. Bunun için bir kaç adımda kıvırcık saçları sanki kuaförden çıkmış gibi bukle bukle olmasını sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız meyve özlü jöleler kıvırcık saçlara daha çabuk şekil vermek için oldukça faydalıdır. Üstelik bu jöleler meyve özlü olduğundan içeriğinde çeşitli vitaminler ve mineraller barındırdığından cansız saçın canlanmasına da olanak tanıyor. Eczanelerde veya büyük marketlerde saç tipinize uygun jöleler satın alabilirsiniz.

Saçınız Kuru İse Ne Yapmalısınız ?

mat saç

uru saçların en çok şikayet ettiği durum,saçım yıkadıktan sonra hemen kuruyor ve fön çekerken istediğim netliği elde edemiyorum sorunudur. Çabuk kuruyan saç muhtemelen vitaminsiz kalmıştır. O halde ilk yapılacak önlem saça hayat kazandıracak vitaminleri elde ederek bir kür hazırlamak ve bunu haftada en az 2 kere uygulamaktır. Kolay bir şekilde vitaminsiz saça vitamin kazandırmak için bir kase yoğurdun içine bir yumurta sarısı ekleyin. Daha sonra çilek varsa çileğin iyice ezerek yaptığınız küre ilave ederek iyice karıştırınız. 1 tatlı kaşığı kadar da organik zeytin yağını ilave ediniz. Bu karışım yoğun C vitamini ve E vitamini içerecek yumurtanın yüksek protein katkısı ile zengin bir kür olacaktır. Bunu saça sürdükten sonra dip bölgelerine iyice masaj yaparak vitaminin saça depolanmasını sağlayınız. Ortalama 1 saat bekletin ve saçınız yıkayın. Saçınız hiç olmadığı kadar canlı ve şekil alacak kıvama gelecek hatta bu canlılık bir hafta kalıcılığını koruyacaktır. Bir haftayı tamamladıktan sonra kürü tekrar edebilir bir ayda en fazla 4 kere en az ise 2 kere yaparak saçın doğal parlaklığına kavuşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Saçın cansız olması saç kuruluğuna bağlıdır.Bu yüzden saçın yağ ve nem dengesini eşitlemek gerekir. Bununla beraber düzenli su ihtiyacı sağlandığında da saç eski sağlığına doğal olarak kavuşacaktır. Size tavsiyemiz bol bol yeşillik ve meyve tüketin ve bolca su içme alışkanlığından asla vazgeçmeyiniz !

 

MAT SAÇI CANLANDIRMASaçın Çok Fazla Kurumasının Sebebi Nedir ?

Saç sağlığını kaybettiği vakit doğal olarak kurumaya devam edecek,saç uçlarında kırılmalar oluşarak saç uzaması duracaktır. Saçta kuruma ve kırık oluşumu saçın yıpranmasına ve dökülmesine sebebiyet verir. Hiç bir erkek ve kadın saçının kırılmasını,dökülmesini ve beyazlamasını istemez. Özellikle gençler saçlarına çok değer verdiklerinden her kürü denerler ve güçlü bir saça kavuşmak için zaman ayırırlar. Ayıracağınız zaman saç sağlığınızın daha güçlü olmasına yardımcı olur.

Saçın çok fazla kurumasının sebebi çok fazla şampuan ve sabun kullanarak saçı sıkı sık yıkama işleminin uygulanmasıdır. Unutmayın ki, saç çok fazla temizlendiğinde yağ ve nem dengesini kaybedecek, artık vitaminsiz bir kimlik kazanarak kurumaya başlayacaktır. özellikle,saçın kuruması olduğu halde saçını sürekli yıkayan kişiler saçına ancak eziyet etmiş olur. Biraz saçınızı rahat bırakın ve nefes almasına izin veriniz! Saç sudan oksijen alırken çok fazla sabun ve şampuana maruz kaldığında da boğulur.

Saça İyi Gelen Canlandıran Vitamin ve Besinler

Saça iyi gelen vitaminleri kullanmakta fayda bulunmaktadır. Özellikle yeşil fasulye tüketilmelidir. Ispanak demir içerdiğinden saç köklerinin doğal yöntemlerle canlanmasına katkıda bulunur. Pirinci beyaz değil, esmer pirinç olarak tüketirseniz saçınız daha iyi besin alacaktır. Ayrıca,ceviz,fındık,fıstık ve balık tüketimi saçın canlanmasını aynı zamanda zekanın en iyi seviyeye ulaşmasına yardımcı olur. B12 eksikliğinde saç dökülür,kurur. B12 eksikliğiniz var mı yok mu diye araştırmalar yapmanız gerekir. E vitamini içeren sebzelere öncelik veriniz ! Çünkü, içeriğinde E vitamini bulunan besinler saç için doğal antioksidandır. Günde en az 1 bardak süt içme alışkanlığı edinin . Suyu ise günde 10 bardak içmeye dikkat edin.

Her gün 10 bardak su içen kişinin cilt ve saç sağlığı uzun yıllar canlı ve genç kalır. Üstelik iç sağlığını da suyun gücü ile koruma altına alarak kanserli hücrelerin oluşumunu bu şekilde engelleyebilirsiniz. Su içmek saç,vücut ,cilt ve beden sağlığı için oldukça önemlidir.

Saçı 2 Dakikada Canlandıran Maske Tarifi

Evinizde her zaman bulundurduğunuz zeytin yağı ve yumurta saç için kurtarıcı öğelerdir. Bu gıdaların gücünden yararlanarak capcanlı saçlara kısa sürede sahip olabilirsiniz. Göz kararı yarım kase kadar zeytin yağının içine bir yumurta sarısını ayıklayarak iyice karıştırınız. Daha sonra saç diplerine masaj şeklinde ovarak yediriniz.2-3 dakika sonra saç canlanacak ve hayat kazanacaktır. Şampuanla yıkadıktan sonra saçınızda inanılmaz bir canlanma fark edecek, hatta çok uzun sürmeyen bu kolay yöntem ile uzun yıllar sağlıklı,parlak saçlara kavuşacaksınız.Kuru saçlar için etkili yağ önerisi ise badem yağıdır. Badem yağı ile gür ve parlak saçlara sahip olmak zor değil.

Maskenin Kolay Tarifi ve Uygulama Yöntemi

Aktarlardan alacağınız badem yağı ve bir miktar keten tohumu ve çamterebenti ile saça uygulayacağınız 20 dakikalık maske ile saçlarınız çok canlı olacak ve bunu ayda 4 kere uyguladığınızda saçlarınız daha çabuk uzayacaktır. Üstelik saç kuruma sıkıntısından da bu şekilde arınacaktır. Yapmanız gereken çamterebenti,keten tohumu ve badem yağını iyice karıştırarak saça uygulamaktır. Bu kürü saçta bekletmek ve saçlara sürmek. Bekleme süresi 20 dakika ve 1 saat kadar olmalıdır. Sonuç sizi çok şaşırtacaktır. Hiç bir yan etki yapmayan üstelik saçı besleyen bu maske oldukça kolay ve basittir. Muhakkak denemelisiniz!

Not :

Saçlarınıza uygun kürleri yapmadan önce kuaförünüze danışarak size iyi gelecek maske uygulamalarını yaptırmalısınız. Evde uygulamak için yukarıda verilen doğal kürlerden yararlanarak canlı saçlara kısa sürede sahip olabilirsiniz.  Saçlarınızın canlı olmasını sağlamak için günde 8 dakika kadar parmak uçlarınız ile masaj yapma alışkanlığı edinmek ve kan akımını hızlandırmaktır. Saçtaki hücreler böylece hayat kazanacak ve sağlıklı,canlı görünecektir. Bol bol su içmeyi,süt ve süt ürünleri tüketmeyi ihmal etmeyiniz. Sağlıklı günleriniz daim olsun. Sevgiyle kalın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın