Burun Şekline Göre Karakter Özelliği

Burun yapınıza göre karakterinizin ne olduğunu merak ediyor musunuz ? Yapılan bilimsel araştırmalar sonrası insan kişiliğini ortaya seren kan grupları ve burun şekli, kişilerin nasıl bir düşünce sistemine sahip olduğunu ve karakter olarak nasıl bir kimliğe büründükleri hakkında bilgiler tespit edilmiştir. Bu özellikler ile nasıl bir karaktere sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Yüz şekli burun şekli,kan grubu özellikleri ve daha fazlasını vücudunuzun yapısına göre anlamanız mümkündür. O halde sizlere burun şekline göre karakter özelliklerinden söz edeceğiz. Bakalım siz hangi karaktere sahipsiniz ?


Bayanların ve erkeklerin yüzüne göre uyarlanmış burun yapıları aslında onların nasıl bir karaktere sahip olduğunu gösteren en değerli organlarıdır. Nasıl olur da burun şekli ile karakter netleşir ? evet aslında bu ilk bakışta kişiye biraz saçma gelir. Fakat burun şekli ile gerçekten kimliğini çok fazla değerde gösteren insanlar mevcut. Karakter olarak birbirine çok uyan hatta aynı tavırları sergileyen çoğu insanların eşleştiği ortaya çıktı. İfade ve bakış sembolü ile uyarlanan burun yapısı kişinin nasıl bir karakterde olduğunu vurguluyor. İyice merak konusu olan bu konuya artık değinelim.

Burun yapısı estetik sonrasında da karakter aynı kalıyor mu ? Bu yapısal bir durum olduğundan sonradan karakterin değişmesi söz konusu değildir. Yaradılışında burun kimliği ne ise karakteri de onu yansıtacak yapılan operasyonlar kimliğini asla gizleyemeyecektir.

Düz Burun Şekline Sahip Kişilerin Karakter Özellikleri

Bir diğer isimlendirmesi Yunan Buruna sahip olan kişilerin keskin bir zekaları bulunmaktadır. İdrak edebilme kabiliyetleri ve ikna etme kabiliyetleri son derece güçlüdür. Üstelik bu burun yapısına sahip olan kişilerin algısı oldukça açıktır. Olayları uzaktan daha güzel kontrol ederek olayın içine hemen müdahale etmezler. Sabırlıdırlar. Beklediklerine değecek bir pozisyon geliştirirler. Kullandıkları bu taktik onların ne kadar zeki olduğunu gösterir. Böylece haksız duruma düşmezler. Davranışlarında ölçüyü kaçırmazlar. Tutucu ve ılımlı yaklaşımları mevcuttur. Disiplini çok severler. Asla dağınıklıktan hoşlanmazlar. Başarılı olmalarındaki en büyük pay disiplin kavramından uzaklaşmamaları’dır. Çok saygın kişilerdir.Saygılı ve anlayışlı tavırları ile çevrede çok tutunan beğenilen insanlar olurlar. Sosyal ilişkileri güçlüdür. İtici değillerdir. Olayları iyice gözlemledikten sonra ilgili alana yönlenirler ve asla konuyu anlamadan konuyu dağıtmazlar. Konuyu iyice çözüme kavuşturduktan sonra müdahale etme haklarına sahip olurlar. Bu kadar nezaket ve kibar olmalarının nedeni vücutlarının verdiği bir sinyaldir.

Düz burun şekline sahip olan kişilerin sağlam karakterleri vardır. Ölçüyü kaçırmazlar,yanlış yola asla sapmazlar. Gördüklerini şahitlik ederler görmediklerine yorum dahi yapmazlar. İnsanların kalbini kıracak hiç bir tavırda bulunmazlar. Kibirli değillerdir. Fakat aşk ve sevgililik yaşantılarında tutarsız kıskançlıkların içinde yer alırlar. Bu da aşırı sevginin aşıladığı bir davranış modelidir bunu asla aşmazlar. Düz burunlu kişilerin burun şekli düz ve delikleri oldukça küçüktür. Burun delikleri çok küçük ve kibardır. Araştırmalara göre düz buruna sahip olmak uğruna servetini vermeye hazır ünlüler var. Bunun için çeşitli ameliyatlara girerek bu burna sahip olmak uğruna milyon dolarla ödüyorlar. Fakat karakter olarak sonradan yapılan burun kişinin karakterini değiştirmez sadece yüz şeklini ve duruş pozisyonunu değiştirir.

Roma Burun Şekline Sahip Kişilerin Karakter Özellikleri

Bu burun şekli biraz kemerli düz ve dudaklara sarkmış şekillidir. Algısı açık olan kişilere sahip olanlar bu burun şekline sahiptir. Burun delikleri yana doğru açıktır. Kancaya benzer görünüme sahip olduğundan oldukça dikkat çekicidir. Bu şekil kadınlardan çok erkeklere yakışan ve erkeklerde oldukça hoş duran bir burun yapısıdır. Biraz hayata tepeden bakarlar. Onlara göre yanlış söz konusu değildir. Bütün doğruların tek sahibi onlardır ve asla hata yaptıklarını kabul etmezler. Hatta bunu başarı ilan ederler. Kibirli,kin yapan bir yapıları vardır. Uzun yıllar küs kalabilirler. Onlara yapılan hata uzun yıllar kalplerinde taşlaşır ve bunu asla unutmamak için direnirler.

Kendini beğenmiş tavırlara sahiptirler. Egoları yüksektir. Bencilik kavramı onlarda fazlaca mevcuttur. En güzel özellikleri ise kin yapmalarına rağmen özür dilemeyi çabuk affeden ve bir daha bu konunun tekrardan yaşanmaması için sağlam dostluklar kuran kimliğe sahiptirler. Hatayı ikinci kez yapmayı asla sevmezler. Sürekli başkaları tarafından değer görmek hep ön planda olmak fazlasıyla önemsenmek isterler. Bunun için zirvede kalmak uğruna kendilerini salmaz ve hayata asla küsmezler. Güçlü bir duruşları mevcuttur.

Gaga Burunlu Kişilerin Karakter Özellikleri

Görünüş olarak biraz kaba çirkin olarak tabir edilen bu kişilerin yufka bir yüreği vardır. İyimser düşüncelere sahiptirler. İnsanları seven,kin yapmayan,kavga etmeyen bir karakterleri bulunmaktadır. Mükemmeliyetçi ruhları ile zirve olmaya çalışırlar. Çok çalışkandırlar.Karınca gibi çalışırlar ve tırnakları ile kazıdıkları zorluklar sonrası en iyi makama sahip olurlar. Çok seçicidirler. Bu yüzden girdikleri bir mağazada bir kıyafet seçerken saatlerce mağazada zaman geçirebilirler. Kolay kolay beğenmezler. Evlilik seçimlerinde zor karar verirler. Evlilik için telaşlıdırlar. Fakat evlilik yaptıktan sonra evde inanılmaz bir huzur sağlarlar. Erkeklerde kıskançlık oranı çok yüksek olduğundan evlilik zamanlarında çok sorun çıkartabilirler. Kadınlarda ise bu durum tam tersidir. Merhametli,tam bir dişidirler. Evi baştan aşağı çeviriler. Azimli,güçlü ve çalışkan bir iradeye sahiptirler. Bu burna sahip olan kişiler hem vefalı hem de oldukça kıskanç bir yapıya sahiptirler. Fakat karıncayı incitmezler.

Uzun ve İnce Burunlu Kişilerin Karakter Özelliği

Bu burun yapısına sahip olan kişiler iki yüzlü kişilerdir. Genelde diyaloglarında samimidirler. Dostlukları güçlü olsa da sır tutamadıklarından için kendilerini çabuk ele verirler. Kendilerine güvenirler ve asla kendilerini ezdirmezler. Kişiye göre dostluk sağlarlar. Çalışkan ve başarılıdırlar.Uyumayı severler. Tatil yapmayı,fırsatları değerlendirmeyi severler. Oldukça uyanıktırlar.

Geniş ve Yayık Buruna Sahip Kişilerin Karakter Özellikleri

Çözümcü,realist,araştırmacı ve iyi gözlemleyicidirler. Onların gözlerinden hiç bir şey kaçmaz. Oldukça zekidirler. Okul yaşantılarında en iyi nota sahip olan çalışkan kişiler listesinde yer almaktadırlar. Başarılı,azimli ve kafasına koyduğunu yapan bir iradeye sahiptirler. Ahlak olarak gel-gitler yaşalarda onlara yanlış yapılmadığı sürece hatanın içine girmezler. Çocuksu halleri vardır. Çabuk inanır,çabuk kanarlar. Fakat bu hatayı fark ettikleri an ikinci kez bu hataya girişmezler. Güçlü iradeleri varrdır. Kurnaz oldukları kadarda saftırlar. Fakat bu saflığı en zayıf noktalarında ele verirler bu da duygularında. Sevdiklerinde ve aşık olduklarında uzun süre toparlanamazlar,unutamazlar. Bağlılıkları ve tutkuları güçlüdür. Samimi,dost canlısı ve çalışkandırlar. Kolay kolay kimseye kinlenmezler. Fakat kinlendikleri vakit hiç affedici tavırlarda bulunmazlar.

Hokka Burunluların Karakter Özellikleri

Burnu havada gelişi güzel küçük estetik duruşlu kişilere söylenen burun ismidir. Bu kişilerin burunları havada durur. Dik ve küçüktür. Şımarık yapıları vardır. Çabuk alınırlar ve küserler. Sürekli kendilerini beğenirler ve hiç kimseyi kolay kolay beğenmezler. Ego onlarda fazlasıyla mevcuttur. Kendilerinden başka kimseyi düşünmezler. Kıskançtırlar. Ama güçlü sevgi bağları vardır. Sevdiklerine sımsıkı sarılırlar. İş ve kariyer yaşantılarında en iyisine sahip olmak için çok çalışırlar.Bu yüzden çok çabuk dost kaybederler.Fakat bu burun şekli onları inanılmaz güzel gösterir. Birçok ünlünün burun estetiği için tercih ettiği burun ”hokka burun” şeklidir.

Not :

Burun şekline göre insanların karakterleri kolaylıkla kendini ele vermektedir. Fakat kişinin karakterini sadece burun şekli belirlemez. Her  vücut karakteri yansıtmaz. Bu sadece birden fazla insanda yapılan benzer çalışmalar sonrası belirlenen bir takım kişilik analizidir. Gerçeklik payı çok değildir. Fakat benzer payı oldukça yüksektir. Burun şekliniz nasıl olursa olsun eğer siz iyilikten ve insanlıktan yana iseniz hiç bir şekil sizin içinizde var olan iyiliği öldürmez. Mühim olan doğru düşünme sanatını kullanarak güçlü dostluklar kurmak,hayatı mutlu yaşamayı başarmaktır. Mutlu günler dileği ile.

Sevgili Bilgistili okuyucularımıza ;

Öncelikle hoş geldiniz. Sitemizde geçen her yazı,görsel metin sitemize aittir. Yazılarımız özgün ve akıcı bir dille anlatılmıştır. Burada verilen emeğe saygı duyulmasını,yazılarımızı sonun kadar bitirerek okumanızı temenni ediyoruz. Yakın çevrenizdekilere,sosyal medya hesaplarında sitemizden bahsederseniz mutlu oluruz. Dileriz hep kalıcılığınızı sürdürürsünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın