Squat Yöntemi İle Basen Eritme

Squat nedir?

Her kadın kalça kısmının kusursuz görünmesini ister.İstenmeyen basenler dış görsellikte de vasat görünür. Geniş basenler kalçanın daha itici görünmesine neden olur. Giydiğiniz bir dar elbisede taytta ya da dar paça pantolonda basenlerin genişliği bacaklarda sırıtıyorsa ve uyumsuzluk 100 metreden kolaylıkla fark ediliyorsa bu muhtemelen sizi rahatsız edecektir. Her kadın ve erkek vücudunun şekilli,toparlayıcı görünmesini ister. Bunun için vücudun temel ihtiyacı olan sporun ve diyetin yapılması önemlidir.

Çok fazla dengesiz beslenmek ve yağ içeren besinleri fazlası ile tüketmek basen oluşumunu hızlandıracak,dengesiz kilo almanıza neden olacaktır. Basen nasıl oluşur? Basen yanlış oturma pozisyonlarında ve oturma süresinin fazla olması ile sağlanan hareketsizlikte meydana gelir. Hareketsiz bir vücut yağ yakmaz ve vücuttaki yağlar istenmeyen yerlerde birikim yaparak vücudun şekilsiz ve hacimsiz bir şekle bürünmesine sebebiyet verir. Squat yöntemi ile yapılan bacak kol egzersizlikleri sayesinde istenmeyen kilolardan ve pürüzsüz bir kalçaya sahip olabilirsiniz. Kalçanın dışta olması ve yan sütunlarda basenin olmaması şahane bir güzelliği temsil edecek üstelik o an için ne giyerseniz giyin size çok yakışacaktır. Görselliğin insan hayatında çok derin izler bıraktığının farkındayız. Bütün insanlar bakımı sever . Fakat bazıları kendini salar. Hayata küsmesi ile beraber vücuduna da haksızlıklar ederek vücudun yağ birikimine sahip olmasına izin verir. İstenmeyen bir basen ,kollarda sarkma ,yüzün alt kısımlarında sarklamaların yaşanmasının nedeni yaşa bağlı faktörlerdir. Yaşlanmak kendinizi salmanız anlamına gelmez. Tam tersine dinç olduğunuzu fark ederek çeşitli spor egzersizlikleri sağlayarak muhteşem fit bir görselliğe sahip olabilirsiniz.


Basen kalçanın yan iki sütununda sarkmış genişlemiş halidir. Yani kalçanın daha geniş ve şekilsiz görünmesine neden olur. Hiç kimse dünya’ya basenli bir şekilde gelmiyor. Basen sonradan oluşan bir fiziksel kusurdur. Bu kusurun eritilmesi için istenen çaba sağlanmadığı sürece yıllarca basenlere sahip bir şekilde yaşar ve pantolon ,etek giyimlerinizde kötü bir görselliği yakalamış olursunuz. Bu vasatlıktan kurtulmanın tek alternatif yöntemi,doğru beslenmek ,mümkün oldukça su ihtiyacını fazlası ile karşılamak, yağ ve şekerli gıdalardan uzak durmak ,hareketsiz kalmak yerine her gün düzenli bacak ,kol egzersizliklerini sağlamak. Günde en az 2 saat yürümek. Koşma sağlarken planlı ,kendinizi yormadan koşu tercihlerini sağlamak,bol bol bisiklet sürmek,belediyelerin parklarda sağladığı spor aletlerinden yararlanma,ücretli spor salonlarına katılmak ve düzenli spora gitmek,yüzmek ve diyet yapmak istenmeyen basenlerden doğru bir şekilde kurtulmanız için tek adımdır.

Basen eritmeyi kafasına takılanlara kolay bir diyet önerimiz olacak bu diyeti uyguladıkları zmaan vücudun belirliş bölgelerinden biriken yağın kolaylıkla eridiğine şahit olacakalar. Bu diyette yağ yakma potansiyelinin yüksek olduğu kesinleşmitir. Üstelik diyet ile beraber squat yöntemin düzenli bir şekilde sağlamak besenlerin hızlıca erimesine yardımcı olur. Peki bu diyette hangi malzemeleri ön planda bulundurmamız gerekecek. Doğru bir şekilde bilgilenelim,öğrenelim. İşte basen eritmeyi kolaylaştırack özel diyet…

Basen Eritme Diyeti İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

2 fincan ölçüsünde yulaf tanesi,
2 fincan özel ayıklanmış kırılmış fındık
1 Fincan ölçüsünde teze buğday
1 tepeleme fincan kadar kuru üzüm
1 fincan ölçüsünde Ayçiçeği tohumu
1 Fincan ölçüsünde taze ayıklanmış kurutulmuş badem
Yukarıda verilen malzemeler eksiksiz ve tam ise o halde basen eritmeye yardımcı olan karışımın nasıl hazırlanıp kullanıldığından söz edelim…

Basen Eritme Diyeti Nasıl Hazırlanır ? Kullanılır ?

Yukarıda verilmiş bütün malzemeleri blenderden iyice geçirin ve toz şeklini almasını sağlayın. Kıvama gelen harcı eşit bir şekilde parçalara ayırın. Bu parçalar 12 porsiyon oluşturmalıdır. Porsiyonlar ayrıldıktan sonra her gün 1 bardak süt ile karıştırıp içeceksiniz. Sütü ısıtmadan soğuk bir şekilde tüketebilir ve sütü az yağlı tercih etmelisiniz. Bu diyet 2 ay içinde düzenli bir şekilde uygulandığında basenlerde oluşan yağlar eriyerek kalça eski güzelliğine sahip olacak ,kısa sürede dik ve toparlanmış halini alacaktır. Kendinize ayıracağınız bu diyet sayesinde 2 ay sonra kalçanızda basenden eser kalmayacaktır. Fakat bu sadece bir diyet ile gerçekleşecek bir durum değildir.

Squat yaparak sporun gücünden faydalanabilir daha erken sonuçlar elde edebilirsiniz. Hiç bir şey aniden gerçekleşmez. Bunun için sporlarda da kendinize fazla yüklenmemeniz gerekir. Bunu vücudu alıştırarak sağlamanız sonucu daha etkili sonuçlar alırsınız. Basen eriten hareketleri sık sık yapmalı ve bir plan oluşturmalısınız. Sadece diyet yaparak zayıflamak doğru değildir. Diye ile birlikte sporun gücünü de ilave temeli ve vücudun sarkmasını engelleyebilirsiniz.

 

Sevgili Bilgistili okuyucularımıza ;

Öncelikle hoş geldiniz. Sitemizde geçen her yazı,görsel metin sitemize aittir. Yazılarımız özgün ve akıcı bir dille anlatılmıştır. Burada verilen emeğe saygı duyulmasını,yazılarımızı sonun kadar bitirerek okumanızı temenni ediyoruz. Yakın çevrenizdekilere,sosyal medya hesaplarında sitemizden bahsederseniz mutlu oluruz. Dileriz hep kalıcılığınızı sürdürürsünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın