En Popüler Moda İkonları Nasıl Giyim Tercihi Yapıyor ?

En Popüler Moda İkonları Nasıl Giyim Tercihi Yapıyor ?

Moda dünyasında trend bir kimlik olmayı başarmak sanattır. Giyim tercihlerinde herkesin vay be dedirtecek kıvama gelmeyi başarmak herkesin harcı değilidir. Onca ünlünün çok paralı ve zengin olmasına rağmen yaptıkları vasat kombinler magazin dünyasında rüküş olarak adlandırılmaktadır. Giyimde kaliteyi yakalamak için kişinin kendisini sevmesi ve seçimlerinde albenisi fazla olan modelleri tercih etmesi gerekir.

Doğru kombin kıyafetin sadece kumaşına bakmaz,rengine ,uyumuna ve ayakkabı,çanta ve diğer aksesuar takılara en uygun görselliği yakalamak ile sağlanır. Aynanın karşısına geçtiğinizde o ışığı almalı ve bu enerjiniz pozitif yönünü diğer çevreye de yansıtmayı bilmelisiniz. Kendinize bakarken o an herkesin size baktığını düşünün ve giyim tercihlerinizde en usta kombini yakalamaya özen gösteriniz.

Moda ikonlarının başarıları giyimde cesurca davranmalarından kaynaklanıyor. Özgüvenin yarattığı coşkuya kulak vererek yaşına uygun değil tarzına ve o an tenine uygun modelleri seçiyor. Daha elit ve çevrede daha dikkat çeken giyimler onların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Modaya uyum sağlamak için modaya uyum sağlamak en doğru seçimdir. Bunun için moda kanallarında en çok trend yapan ünlüleri takip edebilir ve onların başarısı ile çağdaş bir kimlik olmayı sürdürebilirsiniz. Giyimde asillik ve cesurluk modacıların işidir. Bunu bir iş olarak benimseyip görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeyi yeğlerler. Peki, en popüler moda ikonları nasıl giyim tercihleri yapıyor ? İşte dünden bugüne ün yapan unutulmayan o ölümsüz isimler…

Moda Dünyasını Sallayan En Gözde Moda İkonları

İngiliz Model Twiggy : Dünya modeller kraliçesi olarak tabir edilen bu ünü hem oyuncu hem de şarkıcıdır. Üstelik muhteşem bir fiziğe sahip olduğunda giyim stillerinde fark yaratan ikonlardan biridir. Bu model 1960 yıllarında tanınmıştır. Öne çıkan ve moda dünyasını çalkalayan bu isim yıllarca birçok kapar ve dergilerde boy göstermiştir. Üstelik yüzü ve gözleri onun en çok ilgi çeken tarafı idi. Kirpikleri ve gözlerinde ki bakışlar esrarengizliği yansıtırken,makyaj ve giyim stilinde de fark yaratan bir güzellik olamayı başardı. Onu herkes kısacık saçları ile tanır ve hiç bir zaman uzun saç kullanmamıştır. Çok nadirdir. Gözleri oldukça ilgi çeken bir iriliğe sahiptir.

Her verdiği pozda tekliflerin ardı arkası kesilmiyordu. Bu çok ünlü ve güzel Twiggy kendine has giydiği elbiseler ile çok değişik izler bıraktı. Elbise üzerinde adeta bir sanat eseri duruyor,göz kamaştırıyor diğer aksesuar modelleri ile en iyi kombini yakalamasına yardımcı oluyordu. Özellikle onun giydiği elbise modelleri 1970 yıllarında modanın baş tacı oldu ve yok sattı. Öyle güzel bakışlara sahipti ki sadece giyimlerle dikkat çekmiyor o can alıcı bakışları ve duruşu ile 1966 senesinde yüz güzeli seçildi ve ondan sonra başarıları son hızla sürdü.

Dünyanın En Çok Beğenilen Ünlüsü Madonna : Dünyada nam yapan bir kimlik oldu. Şöhreti ile milyon dolar servete sahip olan ve en çok para kazanan ünlüler listesinde yer almaktadır.Platin beyazımsı saçları ile 1980 yıllarında çok dikkat çeken bir isim oldu. Takı bağımlılığı oldukça fazla olan ve aksesuar seçimlerinde en ilgi çekeni tercih eden bu ünlü sütyen ve takı seçimlerinde en güzelini yakalıyor onun giydikleri ve taktıkları adeta marka oluyordu. Kendi üzerinde sayısız denemeler yaptı değişik stiller oluşturdu. O her değişik bir stil oluştururken bunun marka olacağını bilmiyordu. Hep çok beğeniliyor,fikir ve tasarımlarına saygı duyuluyordu.

Audrey Hepburn : Ünlü film yıldızı sahnelerin yıldızı en gözde tasarımları ile moda dünyasında büyük yankılar uyandırdı. Onu herkes çok zayıf oldukça zarif ne giyse fark yaratan biri olarak hatırlamaktadır. Çok eski tanınmış bir ünlü ölümünden sonrada servet tasarımları ile anılmaya ve ilk sıralarda tercih edilmeyi başaran bir yıldız. Hala çok sevilen tasarımları yok satılıyor.

En Çekici Erkek Moda İkonu Seçilen Michael Jackson : Her giyiminde fark yaratan ne giyse albeni sanatını hızlandıran bir moda ikonu,ünlüdür. Sayısı filmi ve besteleri bulunmaktadır. Pop müziği tutkusu ile ve değişik tarz ve görselliği ile milyonlarca erkeğin onun izinden gitmesine öncü olmuştur. Özellikle hiç elinden çıkartamadığı şık eldivenleri en unutulmaz tarzıdır. Pantolon seçimlerinde bilek boyu giyer,askeri kırmızı ceketleri en çok sevdiği kombinlerden idi. Maskeleri,ceketi ve eldivelenleri ile değişik bir stil yaratan ikonik bir modeldi. Sesi ve sahne sanatı ile çok büyük başarılar ve kazançlar elde etmiştir. Adını tarihe kazıyan ünlüler listesinde yer almaktadır.

Prenses Diana : Çok beğenilen zarif nezaket sahibi bir kadın olarak tanınır. Kibarlığı ve zarifliği ile moda ikonu olmuştur.Kendine has bir giyim stili bulunmaktadır. O doğallığı oldukça seven daha yalın ve özgür takınan kimsenin baskısı ile hareket etmeyen bir modeldir. Giyimlerinde ki bu rahatlık ve kendine olan özgüveni onu başarılı kılmaya yetmiştir. Özellikle saç modeli birçok ünlü kuaförlerde en çok istenen model oldu. Bütün kadınların takip ettiği bir tasarım ve doğallığı vardı. ne giyse yakışır derler ya işte Prenses Diana bu tabir ile anılıyordu. Dünya çapında akılda iz bırakan bu ünlülerin yerini hala dolduramayan ve onların tasarımını yakalamayan binlerce ünlü bulunmaktadır. Hatta şimdiki ünlüler en eski tasarımları ön plana çıkartarak giyim tasarımlarında bu ikonlara hala öncülük sağlıyorlardı. Dünya hala bu ünlüleri konuşmayı sürdürüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*