Jeniffer Lawrence Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

Jenifer Lawrence

15 Ağustos 1990 doğumludur. Çeşitli filmlerde rol almış hatta üstün başarısından ötürü Oscar, Altın Küre, SAG sahibi olmaya hak kazanmıştır. Kusursuz güzelliği ve cildi moda dünyasında en çok tartışılan konular arasında yer almaktadır. Kariyer yaşantısı boyunca çok zor dönemlerden geçen Oscarlık model Jeniffer Lawrence, ilk oyunculuk unvanına 2006 senesinde başlamıştır. Her sene değişik teklifler almış filmlerde başrol olarak ekranlara gelmiştir.

Sayısız ödüllere sahip olan Jenifer Lawrence hayranlarını kısakndıracak bir cilt güzelliğine ve fiziğe sahip. Bu kadar kusursuz olmasını neye borçlu?isterseniz cilt bakımı ve güzellik sırlarından bahsedelim…

Jeniffer Lawrence bakımlı ve marka tutkunu bir kadındır. Kullandığı ürünler markadan ödün vermeme ve her aldığı ürün ona ayrı bir güzellik hava katmaktadır. Parfüme olan düşkünlüğü oldukça fazladır. Fakat o parfüm seçerken Annesini ona hatırlatan ve çocukluğunda kokusunu hiç unutmadığı Dior Joy parfümü sürekli kullandığını dile getirmektedir. Bu parfüm hem kalıcılığını uzun süre koruyor hem de insanı rahatsız edecek ağır bir koku söz konusu değil. Makyaj yaparken ilk olarak yüzüne ince tabaka şeklide makyaj öncesi nemlendiren krem sürüyor ve bunu yüzünden en az 5 dakika kadar bekletiyor. Fakat makyajı mümkün oldukça podyum ve film sahnelerinde sıklıkla yaptığını ve sosyal yaşantısında daha doğal olduğunu ifade ediyor.

Cildini çok sık makyaj yaparak yorma taraftarı değil. Cildindeki ilk güzellik tüyosu cildine fazla yüklenmemesinden kaynaklanıyor. Onun için ilk sıralarda saç bakımı,kaş bakımı ve cilt bakımı gelir. Eskiden kaşların çok dağınık olmasına rağmen kendisine özewn gmöstermediğini dile getiren Jeniffer şimdi kaşlarım benin en hassas noktam diyor.

Cildine peeling uygulandığında özellikle bunu uyumaya 1 saat kale önceden yapıyor. Gece yapılan peelinglerin cilde daha hayat kazandırdığını ve cilt daha iyi nefes aldığının gecenin gizemine borçlu. Ürün tercihleri çok fazla değil. Sabit fikirli ve az kozmetik ürünü seçtiğini söyleyen oyuncu çok bilmediğim ürünleri yüzümde ne olacağından emin olmayacağım için kullanmayı tercih etmiyorum diyor ve cildinin güzelliğini markasından şaşmadığı kreme peelinglere borçlu olduğunu vurguluyor.

Güneş koruyucu kremi güneşin olduğu her döngüde düzenli bir şekilde kullanarak cildini güneşin zararlı ışınlarından bu şekilde koruyor. Böylece güneş kreminin yoğun güçlü etkisi,cildinde istenmeyen lekelerin,çillerin ve siğillerin oluşumuna engel oluyor. Cilt konusunda oldukça hassas davranan ve en önemlisi zamanlamayı en iyi şekilde ayarlayan bakımlı biridir.

Saçları onu en çok zorlayan kısım . Aslında birçok fotoda saçımın düz olduğunu düşünürler . Oysa benim saçlarım çok kıvırcık ve gür. Zaman zaman bunun indirdiğim vakitlerde tarağın elimde kırıldığına şahit olduğum dönemler var. Bu yüzden özel kuaförle günlük düz saç modeli kullanmayı tercih ediyorum. Diyerek saç bakımında bir hayli zorlandığını,saçına özel şampuan ve saç yağı kullandığını vurguluyor. Saç bakımında değişik kürler denemiyor ve saçına iyi gelecek yağ ve bakım kürleri için özel kuaföründen destek alıyor. Bu şekilde sağlıklı,düz ,parlak saçlara sahiptir. Beslenmesine oldukça dikkat eden ve sağlıksız olan hiç bir gıdayı tüketemeyen dikkatli biridir. En çok sevdiği kendini yorgun hissettiği zamanlarda keyfine doyamadığı kahvesini yudumlamaktır.

Dişlerine karşı oldukça hassa küçük bir atıştırma sonrası hemen dişlerini fırçalar ve ağzını tertemiz olmasına özen gösterir. Genelde saç kesim modelinde sürekli kullandığı kesim modeli, Riawna Capri modeldir. Daha rahat  ve kullanışlı olduğunu dile getiriyor. Bunu yaparken yulaf ezmesi banyosu yaptığını vurgulayan ilginç bilgiler ile birçok insanın cesaret edemediği şeyleri rahatlıkla yaptığını vurgulayan Jennifer güzelliğini azmine ve cesaretine borçlu olduğunun altını çiziyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*