Gwyneth Paltrow Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

Gwyneth Paltrow

27 Eylül 1972 yılında Kaliforniya, Los Angeles’de dünya’ya gözlerini açtı. Ünlü olmasındak, en büyük payı babasının yapımcı olmasıdır. Okul hayatı New York’ta Spence School’da tamamladı. Dha sonra üstün başarılar elde ederek Üniversite yaşantısının “University of California at Santa Barbara” okuyarak Sanat Tarihi eğitimine devam etti. Brad Pitt ile oynadığı bir film sonrası gerçek hayatta da 2 yıl kadar sevgili oldular. Daha sonra aralarında anlaşmazlıklar başladı ve bu beraberlik bu şekilde sona erdi. Ortalama 2 yıl kadar nişanlı kalan bu iki büyük oyuncu evlilik yolunda önceleri birden fazla hayaller kuruyordu ve çok mutlu olacaklarına inanıyorlardı. Fakat bu mutluluk hiç düşündükleri gibi gerçekleşmedi.

Oynadığı filmlerde üstün başarılar elde eden Gwyneth Paltrow , 1998 yılında bu başarısına Aşık Shakespeare’deki rolüyle, “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Altın Küre ve Oscar ödülü verildi. Her sahne rolünde izleyicileri ekrana kilitlemeyi başardı.2003 yılında çok severek evlendiği Chris Martinde 2 dünyalar tatlısı çocuğu oldu. Apple Blythe Alison ve Moses Bruce Anthony adında iki evlat sahibidir. Evliliğinde hiç bir mutsuzluk yaşamadı hala çok güzel bir evliliği bulunmaktadır. Peki, Gwyneth Paltrow evli ve iki çocuk annesi olmasına rağmen hala bu kadar çok fit ve güzel olmasını neye borçu? hep birlikte aydınlanalım,öğrenelim…

Gwyneth Paltrow Güzellik Sırları

Banyo yapmayı oldukça seven hatta her gün düzenli saatte gece banyo yapan bir ünlüdür. Temiz,titiz ve alımlıdır. Ortalama bu alışkanlığını 23 yaşından bu yana sürekli devam ettirmiş ve her gün bu uygulama metoduna harekete geçirmektedir. İlk kariyer yaşantısı 22 yaşında başladı. O zamandan bu yana kendine olan bakımı ve değeri günden güne daha da fazla arttı,sahnelerde,filmlerde modellik yaşantısında hiç bir sıkıntı yaşamak istemiyor hayranlarına kusursuz görünmeyi hedefliyor ve yaşantısını buna göre ayarlıyordu.

Kariyer döneminde uzun süre Londra’da kaldı. Londra oldukça soğuktu. Bu soğukluğu gidermek için çözümü banyo yapmakta ve sıcak duşa girmekte sağlıyordu. Bu şekilde ısınmayı sağlarken artık bu onda alışkanlık haline gelmişti. Şuan nerede olursa olsun ,hava ne kadar sıcak olursa olsun o bu alışkanlığını bırakmadan her gün düzenli duşunu almaktadır. Üstelik suyun cildine çok iyi geldiğini,dinlendirdiğini ,inanılmaz huzur verdiğini ve en önemlisi özel zamanlarında stresi yendiğini vurgulamaktadır.
Cilt bakımlarında ona özel kullandığı kürler mevcuttur. Özellikle kozmetik ürünlerinde en çok yer alan botanik yağlar cildinin derinlemesine beslenmesine ve akne ve bakterilerle savaşmasına olanak tanıyor. Cildinin bu yağlar sayesinde kırışmadığını hatta gün geçtikçe daha dinç olduğunu ifade ediyor. Makyajını temizlerken makyajını kolaylıkla çıkmasını sağlayan hatta cildinin inanılmaz temizleyen,nefes almasına katkıda bulunan Clarisonic; onun olmazsa olmazlarındandır. Göz sağlığını önemsiyor.

Güneşli zamanlarda güneşin zararlı ışınlarına karşı gözlüğünü takmayı,yüzüne güneş kremini sürmeyi asla unutmuyor. Dudaklarına dudak koruyucu kremler sürüyor ve dudakları her zaman dolgun canlı ve sağlıklıdır. Beslenmesine oldukça önem veren ve her beslenmede gıdaları çok fazla pişirmeyen ve besin değerinin yitirilmesine izin vermeyen Gwyneth Paltrow , bu sayede daha vitaminli gıdalar aldığını,sağlığını koruma altında tuttuğunu vurguluyor.

En sık tükettiği her yemek öğününde bol limonlu salatadır. Salat onun en sevdiği yiyecekler listesindedir. En çok pişmanlık duyduğu estetiği yüzüne yaptırdığı botokstur. Ondan öncesinde aslında daha doğal ve güzel görünen ünlü bu onun için büyük bir ders olduğunu ve doğallığını çeşitli estetik ve botokslara ihtiyacı olmadığını geçte olsa fark ettiğini yaptığı bir röportajda ifade etti. Besinlerinde , kırmızı biber ve limon suyuyla Akçaağaç mahlep şurubunu eksik etmediğini her gün düzenli su içtiğini ve spor yaptığını bildirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*