Kız Çocuğuna Takılacak En Anlamlı 7 İsim

Gebelik  döneminde sizi en çok heyecanlandıran kısım bebeğin cinsiyetini öğrendiğiniz döngüdür. Merak beklediğiniz 16. haftanın bitimine doğru doktorunuz size bebeğin cinsiyetini söyleyecektir. O an için karşılaştığınız duruma hazırlıklı olmaz ama her ne olursa olsun doğacak bebeğinizin kimliğini öğrenmek için doktorunuzun ağzından çıkacak iki heceyi sabırsızlıkla beklersiniz. Müjdeli haber sonrası doktor size bir kız çocuğunuzun olacağını müjdeler.

Önceleri erkek  diye beklediğiniz bebeğin kız olduğunu öğrenirsiniz. Hatta bir erkek çocuğunuzun olacağını düşünerek önceden isim bile hazırlarsınız. Bu beklenmedik zamanlarda öğrendiğiniz sürpriz bütün dengeyi değiştirir ve sizi farklı bir maratonun içine sürükler. Kız çocuk bekleyenlere özel 7 anlamlı popüler isimden bahsedeceğiz. O halde bakalım bu isimler neler ve hangi anlamlara sahip? birlikte öğrenelim.

Doğacak Çocuğunuza Verebileceğiniz 7 Özel İsim

  • Rümeysa : Bu isimin anlamı gökyüzünde var olan en çekici büyük yıldız demektir. Üstelik Rümeysa dini bir isimdir. Geleceğe ışık tutan ve hiç sönmeyen bir gece yıldızıdır.
  • Hicret : Hürriyet ve adaleti en iyi şekilde eşitleyen,onunla bir bağ kuran ,doğru yolda harcanan en iyi zaman demektir. Uygarlığın temsilidir.
  • Aysima : Çok güzel bir yüze sahip olmaktır. Genelde yüzü ay gibi pak olanlara söylenen sözdür.
  • İkbal : Geleceği parlak olan ve en yüksek makamda yer alan kişilere verilen özel bir isimdir.
  • Funda : Denize dökülen ırmak,duru su demektir. Funda tertemiz yüzü olan ve güzelliğini kalbinde taşıyan duruluk,saflıktır.
  • Cansın : Hayata bağlayan gerçek besin demektir. İnsanın gönlünü ruhunu doyuran yaşam enerjisidir.
  • Hidayet : En hakikatli yol  demektir. Yolundan şaşmayan kişiler için kullanılır.

 

Sevgili Bilgistili okuyucularımıza ;

Öncelikle hoş geldiniz. Sitemizde geçen her yazı,görsel metin sitemize aittir. Yazılarımız özgün ve akıcı bir dille anlatılmıştır. Burada verilen emeğe saygı duyulmasını,yazılarımızı sonun kadar bitirerek okumanızı temenni ediyoruz. Yakın çevrenizdekilere,sosyal medya hesaplarında sitemizden bahsederseniz mutlu oluruz. Dileriz hep kalıcılığınızı sürdürürsünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın