Çağla Şikel Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

Cildin güzel ve parlak olması her insanın hayalidir. Güzellik insanı kendine bağlar,hayata küsmemesini ve yaşama olan sevincini kişiye derinden hissettirir. Herkes güzel görünmek hatta yüz güzelliğinde kusursuz olmayı yeğler. Bunun için sağlıklı beslenme ve kullanılan doğal özlü kür ve yağların, cilt bakım onarımında katkısının oldukça büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Ünlülerin ciltleri ekranlardan izlediğimizde bu kadar güzel bir cildin sırrı nedir diye düşünürüz. Bazı ünlülerin gerçekten Allah vergisi güzel bir ciltleri bulunmaktadır. Fakat bakımsız olan her cilt zamanla körelir ve yıpranmaya başlar. Son zamanlarda gündemlerde popülerliğini sağlayan ünlü manken Çağla Şikel Cildinin saf ve duruluğu ile dikkatleri üzerine topluyor hatta bunun sırlarını evde doğal yöntemler ile sağladığı bakım kürlerine bağlıyor. Kendinize ayıracağınız bir kaç saat cildinize muhteşem bir güzellik sağlayabilirsiniz.

Çağla Şikel Sadece Cilt güzelliği ile dikkat çekmiyor,kusursuz bacakları, muhteşem fiziği, dolgun ve canlı saçları bir de kendine özel yapmış olduğu tarz makyajı ile güzelliğini ön plana sermektedir. Bunun ünlü olması ile hiç bir alakası bulunmamaktadır. Sadece kendine doğal bakımlar sağlıyor,kısacası kendini ve hayatı çıkarsızca seviyor. Bundan aldığı haz ve yaşama enerjisi, gün içinde motivesini arttırmaya yetiyor. Spor yapmayı,düzenli beslenmeyi huy edinen doğal bir sanatçı. Ayrıca gerçekten bazı kürlerde insanlara verdiği güzellik sırlarını ifade ederken ve bunu sağlarken bilginin doğruluğunu onaylıyor ve zararsız kürlerle cildin neredeyse 10 yaş genç görünmesine katkıda bulunuyor. Biliyoruz sizlerde şuan merak içindesiniz ve kullandığı kür ve bakımları bir an önce öğrenmek istiyorsunuz. O halde bunun sırlarını sizlerle paylaşalım. İşte Çağla Şikel Cilt bakımının güzellik sırları…

Çağla Şikel Cilt Bakımı ve Güzellik Sırları

Çağla Şikel gür ve dolgun saçlarının sırlarını doğal özlü tatlı bademe bağlıyor. Gün içinde yaptığı,badem yağını saçını taramadan önce saç uçlarına iyice yediriyor. daha sonra saçına şekil verirken hem badem yağının parlaklığından hem de o an için saça uygulanan vitaminlerden yararlanıyor. Böylece saçları bu yöntem ile hem çabuk uzuyor hem de saçları inanılmaz dolgun ve parlak görünüyor. Hem çok iştahlı hem de zarif bir fiziğe sahip olmasının tek nedeni beslendiği bazı gıdaların yağ yakıcı özelliğine fazla sahip olmasındandır. Örneğin, beslenirken vücudunun şeklini bozacak çok yağlı,nişastalı kalorisi yüksek besinlerden uzak duruyor. Özellikle asit bazlı içecekleri hayatına dahil etmiyor. Çünkü, asitli gıdalar cildin çabuk yorulmasına, çökmesine hatta erken yaşta yaşlanmasına sebebiyet verir.

Akdeniz mutfağı besinleri sürekli tercih ediyor. Sağlıklı beslenmek güzelliğinin ilk sıralarında yerini alıyor. Çağla Şikel’in spor aktiviteleri ön planlıdır. Bunun için düzenli spor yapıyor ve bu sporun saatinde olmasına özen gösteriyor. Tıpkı bir ilacın saatinde düzenli bir şekilde vücuda aktarılması gibi, sporunda sağlıklı bir şekilde vücudunda sağlayarak kas ve eklem dokularının güçlü olmasına katkıda bulunuyor. Bu nedenle selülit problemi olmayan Çağla Şikel’in Uzun ve dinamik görünümlü bacakları sporun vermiş olduğu güçten kaynaklanıyor. Kendini salmıyor ve zayıf olmasına rağmen vücut için gerekli olan sporu günlük düzenli bir şekilde yapma ihtiyacı duyuyor.
Selülit bakımında bacaklarına doğal olarak kullandığı bir kürde,bunun zamanla cildinde inanılmaz güzellikler doğurduğunu fark ederek haftada en az 2 kere bu doğal yöntemi cildinin üzerinde deniyor. Peki,nedir bu doğal kür ve bu malzemelerde olması gerekenler neler? İşte cevabı :

Selülitten doğal yöntemle kurtuamak için yaptığı kür ve gerekli malzemeler :

Ortalama 10 damla ayarında biberiye yağını 5 damla kekik yağı ile karıştırıyor. Daha sonra bu yağın gücünü arttırmak için portakal yağından da ortalama olarak 5 damla daha ekliyor. Daha sonra bacaklarına iyice sürüyor.ve hemen streç filmle sararak ortalama olarak 3 saat kadar hiç ellemeden bekliyor. Bunun özellikle duş öncesi yapıyor ve banyo sırasında inanılmaz bir huzur ve ferahlık sağlanıyor. Bu yöntem sayesinde stres ve selülit sorunu en aza düşüyor. Yüz cildine sadece argan yağını tercih ediyor. Çünkü cildi için en uygun ve zararsız yağ argan yağıdır. Fakat herkeste aynı yağ aynı etkiyi vermeyebilir. Cilt yapısına göre değişim gösterebilir. Cilde sürülen doğal yağlardan sonra ortalama 5 dakika kadar parmak uçları ile cildine masaj yapıyor böylece kan dolaşımı en iyi şekilde sağlanarak cilt inanılmaz canlanıyor ve dinç görünüyor.

Çağla Şikel Bir de en çok bu cilt ürünlerini kullanmayı tercih ediyor. Bunlar : Skin Ceuticals ürünleri’dir. Çağla Şikel bu ürünleri severek kullanıyor bir de Benefik Likit adında Allık sürmeyi ihmal etmiyor. Cildinin bu kadar kusursuz olması çok fazla ürün kullanması değil, sadece kendine zaman ayırması ve dikkat etmesidir. Sizlerde cilt bakımınız için önce kendinize zaman ayırmalı ve bunu alışkanlık haline getirmeyi sürdürmelisiniz. Güzellikleriniz daim olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*