Cildi Onaran Yağlar

Cilt bakımında dengeyi sağlamak oldukça önemlidir. Cildin hasar görmesine neden olan birçok etken,cildin erken yaşta yaşlanmasına sebebiyet verir. Yediklerimizden, içtiklerimizden, kullandığımız bakım kürlerinden bile, cilt yan etki göstererek çeşitli reaksiyonların içinde yer alarak zarar görebilir. Cildinizin nelere ihtiyacı var? öncelikle bunları araştırmalı,genç ve güzel görünmenin sırlarını keşfetmelisiniz. Sizlere , cildi onaran 15 bitki özlü masaj yağı hakkında sizlere bilgileri sunacağız. O halde başlayayım.


1-Cilt Sıklaştırıcı Biberiye Yağı

Biberiyenin genel olarak sağlık üzerinde birden fazla etkisi bulunmaktadır. Kışın soğuk havalara karşı, cildin soğuklardan zarar görmesine,çatlamasına engel olur. Cildin yağ ve nem dengesini eşitleyerek,kalıcı bir güzelliğe sahip olmanıza yardımcı olur. Biberiye yağının mikrop öldürücü etkisi bulunmaktadır. Cildin içine sızan bakterileri temizler,kan hücrelerini yeniler. Günde 3 damla kadar, avuç içinize biberiye yağını aktarın ve daha sonra cildin yüz ve diğer kısımlarına en az 3 dakika kadar masaj yaparak cilde yediriniz. Her gün biberiye yağını sürebilirsiniz. Genelde gece uyumadan yüzünüzü yıkadıktan sonra,bu işlemi uygulamanız cildi daha hızlı onaracak güçlendirecektir. Ortalama 1 ay sonra cildinizdeki inanılmaz güzelliği keşfedeceksiniz.

2- Hücre Yenileyici Buğday Yağı

Buğday yağı özü ,cildin hücrelerini yeniler ve yeniden canlılık kazanmasına katkıda bulunur. Güneş yanıklarına bağlı gelişen cilt lekelerine oldukça iyi gelir. Sivilce oluşumunu azaltır. Doğum lekelerinde bile payı fazlasıyla mevcuttur. Cildin çeşitli lekelerinde tedavi amaçlı kullanır. Hücre yenileyici olduğundan cildin bir bebek kadar saf ve duru görünmesine yardımcı olur.Kullanma yöntemi; sabahları uykudan uyandıktan hemen sonra’dır. Gün içindeki enerji sağlayarak cildin daha canlı olmasını sağlar. Buğday yağını 3 damla kadar avuç içinize aktarın ve masaj yöntemi ile cildinize uygulayınız. Ortalama 1 ay içinde tertemiz bir cilde buğday yağı ile sahip olmuş olacaksınız.

3- Cildi Canlandıran Böğürtlen Yağı 

Böğürtlen yağındaki saf ve katkısız maddeler tamamen bitki özleri ile elde edişldiğinden cilde direk masaj terapisi veriyor ve cildin kısa zaman diliminde canlanmasına olanak tanıyor. Her gün düzenli bir şekilde kullandığınızda, kışın cildin soğuklardan zarar görmesini engellemiş olursunuz.

4- Çilek Yağı

 

Çileğin içinde bulunan güçlü elementler cildin onarılmasına yardımcı olur. Cilt, çilek özünden aldığı vitamin ve güçlü enzimler sayesinde daha dinamik olur ve uzun yıllar genç bir cilde sahip olmanıza olanak tanır.Muazzam bir koku sağlayan Çilek özü yağı, cildin mis gibi kokmasına ve yumuşacık bir deriye sahip olmanıza yardımcı olur. Kullanımı ve süresi yoktur. Her gün kullanabilir cildin yağ ve nem dengesini çilek yağı özü ile eşitleyebilirsiniz.

5- Cilde Tazelik Veren Fesleğen Yağı 

Sivilce oluşumu engeller . Siyah noktalardan kurtulmanıza olanak tanır. Cilde düzenli masaj yöntemi ile sürüldüğünde cilt pürüzsüz olur. Mutlaka denemeniz gereken cilt besleyici bir yağdır. Ayrıca cilde inanılmaz güzellik verir.

6- Gül Yağı

 

Gül yapraklarından ve özünden elde edilen bu yağ cildi onarır ve cildin kırışıklıklara karşı etkisini azaltır. Cilt pürüzsüz olur. Güzel kokusu ile de fark yaratır. Doğum ve cilt lekelerini giderir. Cilt temizliğinde ve bakımında ideal masaj yağı olarak kullanılır.

7- Hamamotu Yağı 

Cilt üzerinde istenmeyen tüyleri döker daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Cildin tahriş olmuş bölgelerini tespit ederek onarır. Hamamotu yağının cilde faydası son derece büyüktür. Kullanımı, uyumadan önce cilde masaj yaparak,sabaha kadar yağın cilde nüfus etmesini sağlayın. Böylece cilt daha iyi onarılacak ve güç kazanacaktır.

8- Havuç Yağı

UV ışınlarına karşı koruyuculuğu oldukça büyüktür. Cildin bağışıklık kazanmasına, hücrelerin yeniden canlanmasına katkıda bulunur. Hücre yenileyici ve cilt kremi olarak kullanılan havuç yağı aynı zamanda göz ve kirpiklere sürüldüğünde gözü besler , kirpiklerin hızlı uzamasına yardımcı olur. Faydaları oldukça fazladır.

9- Jojoba Yağı

 

Antialerjen etkisi taşır. Cildin alerjilere karşı korur. Kırışıklarda ve aknelerde etkisi son derece iyidir.Siyah noktaları kalıcı bir şekilde giderir. Her türlü kas ve eklem ağrında, ağrı kesici görevini üstlenir. Cilde masaj yapılarak sürüldüğünde cilde inanılmaz parlaklık verir. Cildiderinlemesine temizler ve besler.

10- Hodan Yağı 

Sivilceleri kökünden kurutur. Cildin yağ ve nem dengesini eşitler. Hücre yenileyici özelliğine sahiptir. Her gün 2 kere sürüldüğünde cildin 1 ay içinde bebeksi bir güzellik kazanmasına olanak tanır. Bakterilerle savaşır. Cildin nefes almasını kolaylaştırarak kan hücrelerin yenilenmesine olanak tanır.

11- Kayısı Çekirdeği Yağı

Cildin nem oranını en iyi seviyeye getirerek yaşlanmayı önler. Yüksek miktarda A vitamini ve E vitaminine sahip olan kayısı çekirdeği yağı ,cildi besleyerek,genç ve güzel görünmesine katkıda bulunur. Her gün sürülmesi önerilir. Kullanımı günde 1 kere sabah uykudan uyandıktan hemen sonra, 3 damla ayarında kullanılmalı, cilde masaj yaparak, cilde terapi uygulanmalıdır. Cildi rahatlatıcı etkisi ile beraber sakinleştirici enzimlere sahiptir.

12- Menekşe Yağı

Her türlü egzama ve sedefe bağlı gelişen hastalıklarda, cilt mantarlarında iyileştirici etkisi büyüktür. Mikrop öldürücüdür. Dışarıdan gelen bakterilerin cilde temas etmesini engeller. Cilde parlaklık ve canlılık verir. Üstelik güzel kokması sebebi ile ilgi çekici bir yağdır. Kişisel bakım kremleri arasında menekşe özü yağı en sık kullanılan etkin maddeler arasında yer alır.

13- Nar Çiçeği Yağı 

Güçlü bir antioksidan görevini üstlenir. Cildi derinlemesine temizler ve kanserli hücrelerin cilde temas etmesini engeller. Cildi koruyan bu yağ cildin adeta yeniden doğmasına olanak tanır. Kullanımı günde bir kere en az 3 damla kadar, avuca aktarılarak masaj şeklinde uygulama şeklindedir. Cildi nemlendirir ve sivilce oluşumunu engeller.

14- Papatya yağı

Papatya özlerinden ede edilen bu yağ, ferahlatıcı etkiye sahiptir. Papatya aynı zamanda huzur verir ve sinirlerin yatışmasına yardımcı olur. Cilde parlaklık ve yumuşaklık sağlar. Ciltte kadifemsi bir etki yaratır . Kullanımı, her gün, günde 2 kere idealdir.

15- Üzüm Çekirdeği Yağı

Folik asit içerdiğinden, cildin koruyuculuğunu üstlenir ve cilde gerekli vitaminleri dolaylı yoldan aktarır. Cilt dengeleyicidir. Her türlü alerji ve iltihaplarda iyileştirme etkisine sahiptir. Cilde masaj yapılarak uygulandığında , cilt kurumalarının önüne geçer. İnce damar hasarlarını düzeltir. Cilt tabakasının bağışıklık kazanmasına katkıda bulunur.

  • Sizler için hazırladığımız cildi onaran 15 bitki özlü masaj yağı hakkında bilgileri sunduk. Cildinize gereken özeni göstermeniz dileği ile.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*